Qe çka lufton pimja e ujit me kastravec

Ju keni nji orar të ngjeshun, por deshironi të kujdeseni për veten.

Lajmi i mirë asht se edhe në ditët me stres, ka disa mënyra të shpejta dhe të thjeshta, për të qendru të shëndetshëm.

Njana prej tyne asht të pini ujë me tranguj, ndaj lexoni për të mesue të gjitha efektet, që kjo pije mund të bajë për trupin tuej.

– Uji me kastravec ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës.

– Kjo pije forcon kockat e dobëta të trupit tuej.

– Uji i përziem me kastravec ndalon dehidratimin.

– Zvogëlon rrezikun për kancer.

– Kastraveci n’ujë ul mundësinë e sëmundjeve kronike.

– Kjo pije largon toksina në trupin tuej.

– Lëkura juej nuk do të jetë e thatë, nëse pini ujë me tranguj.

Shperndaje në: