Qe qysh u shnosh nga kanceri kjo grue veç me fruta

Kimioterapia ju caktue para 6 muejve, por gjatë kësaj kohe ka marrë çashtjen në duert e saj.

Bahet fjalë për Candice Mary Fox, e cila u shtang kur mjekët i thanë se për shkak të kancerit të gjandrrave tiroide, i cili asht përhapë edhe në organet tjera, ka, simbas vlerësimeve të tyne, veç edhe pesë vjet jetë.

Tash 31-vjeçarja, ka refuzue kimioterapinë, e caktueme para 6 muejve dhe gjatë kësaj kohe çdo ditë ka hangër nga tre ananas në ditë, sepse ka ngue se ai ndihmon në trajtimin e karcinomit. Gjithashtu, ka hangër grejpfrut, limon, papaja, molle, kivi dhe banane.

Përveç kësaj, gjatë trajtimit, nuk ka marrë proteina me prejardhje shtazore. Candice pohon se në afat prej veç gjashtë muej, kanceri në fazën e katërt u zhduk pothuejse krejtësisht, kurse mjekët e habitun tash kanë konfirmue se asht shosh plotësisht nga kanceri.

“U lirova nga kanceri tue e uritë atë. Mësova se bromelain nga ananasi, kivi dhe papaja shkatërron shtresën proteinike të kancerit. Proteinat nga produktet e kafshëve ushqejnë kancerin, dhe kur ha ushqime të mëdha energjia ime përqëndrohet në tretjen e ushqimit, keshtu që trupi nuk mundet me u shnosh”.

Kam hangër pak fruta, që e kanë gërry kancerin, kështu që e hoqa qafe mbrenda gjashtë muejve. Tash nuk kam kancer, dhe jam shumë mirënjohës për këtë”, zbuloi Candice.

Shperndaje në: