Qysh me ja pshtue jetën dikujt që vuen nga ataku kardiak në vetëm 60 sekonda!?

Simbas Dr. John Christopher, jeta e nji njeriu, i cili pëson atak në zemër, mundet me u pshtue me nji lëvizje të vetme. Simbas tij, në 35 vjet praktikë tue punue me njerëz dhe në mësimdhanie, ai kurrë nuk ka humbë nji pacient që ka pësue nji sulm në zemër në shtëpi.

Metoda e tij konsiston në marrjen e nji luge çaji me pluhun speci cayenne në nji gotë me ujë të ngrohtë. Jepjani pacientit dhe mbrenda pak minutash ai ka me u ndje shumë ma mirë. Shumica e sulmeve në zemër shkaktohen nga kequshqyemja. Kjo asht nji nga ndihmat ma të shpejta, sepse në këtë mënyrë zemra ushqehet menjiherë me nji dozë të fuqishme.

Çaji i ngrohtë vepron në nji mënyrë të tillë tue hapë strukturën e qelizave, që i ban ato të zgjanohen dhe ta pranojnë atë shpejt.

Kjo shkon direkt në zemër, nëpërmjet sistemit të arterieve. Funksionon ma shpejt se çdo kapsullë apo mediakament tjetër.

Shperndaje në: