Qysh me parandalue diabetin, kancerin e tensionin e nalte?

image-2-14

Japonezët e kanë nji zakon: Pijnë ujë ne tesull. Kjo ndoshta nuk duket e zakonshme, por shkenca e mbështet këtë “trend”.

Simbas asociacionit te mjekeve japonez, konsumimi i ujit vepron mirë kundër sëmundjeve të ndryshme. Uji konsiderohet i vetmi ilaç dhe shërim për dhimbjet e kresë, sëmundjet kardiovaskulare, artritin, tahikardin, epilepsin, obezitetin, bronkitin, astmën, tuberkulozin, meningitin, sëmundjet e veshkave dhe mosfunksionimin e urinës, vjelljes, gastritit, diares, diabetit, kapsllëkut, problemeve me te pame, kancerit, çrregullimet menstruale, dhe e fundit por jo ma pak e randësishme, problemet me fytin.

Woman-Drinks-3-Liters-Of-Water-Every-Day-And-The-Final-Results-Were-Shocking-

Pini 4 gota ujë, 160 ml secila, mbasi jeni zgjue.

Mos pini asgja për 45 minutat e ardhshme. Hani mëngjes normal, mundeni me pi langun e preferuem ose çaj. Mos pini ose hani asgja për 2 orë mbasi e keni përfundue ushqimin. Në qoftë se nuk mundeni me i pi 4 gota ujë në mëngjes, niseni me nji gotë ose dy, dhe rriteni këtë masë gradualisht.

Trajtimi në mvarësi të sëmundjes:

1. Hipertensioni – 30 ditë

2. Gastriti – 10 ditë

3. Diabeti – 30 ditë

4. Kapsllëk – 10 ditë

5. Kanceri – 180 ditë

 

Artriti

Pacientat që vuejnë prej artritit, duhet me ba trajtimin e ujit për 3 ditë në javën e parë, dhe e bëjnë këtë në baza ditore nga java e dytë. Trajtimet me ujë nuk kanë efekte anësore, dhe natyrisht, urinimi i shpeshtë nuk llogaritet këtu. Qëndroni të fortë gjatë trajtimit dhe sigurohuni që ta ktheni në rutinë të preferueme. /shendeti.com.al/

Shperndaje në: