Video/ Studiuesi nga Cambridge: Pleqnia mundet me u evitue

Studiuesi nga Cambridge, Aubrey de Grey, argumenton se plakja asht thjeshtë nji smundje, dhe mundet me u shnosh.

Njerëzit plaken në shtatë mënyra, thotë ai në nji fjalim për Ted Talks dhe të gjitha mund të evitohen.

Për ma shumë kqyreni videon me titra shqip.