15 vjet burg dhe 75 milionë euro denim për Ronaldon? (foto)

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, të Hanën, ka dalë para gjykatës në Spanjë për me dëshmue rreth akuzave për evazion fiskal.

Simbas Mundo Deportivos, portugezi mundet me u denue randë nëse shpallet fajtor për evazion fiskal.

Ronaldo mundet me u denue me 75 milionë euro dhe 15 vjet burg nëse përfundimisht shpallet fajtor për shmangie të tatimit prej 14.7 milionë eurove.

untitled_1501567868-4481257