16 përballje Mourinho-Guardiola, qe kush ka fitue ma shumë

Dy trajnerët, ndër ma të mirët në botë në futbollin modern, janë takue plotë 16 herë në të kaluemen.

Takimi i fundit zyrtar mes tyne, ishte finalja e Superkupës së Europës në vitin 2013, kur Mourinho drejtonte Chelsean dhe Guardiola Bayernin.

Mbas tre vitesh, Mourinho dhe Guardiola sfidojnë njani-tjetrin në Premierligë.

Në përballjet e deritashme, Guardiola numëron 8 fitore, Mourinho tre, dhe pesë ndeshje kanë përfundue baraz.

Rezultatet e tana përballjeve mes Jose Mourinhos dhe Pep Guardiolas:

Inter 0-0 Barcelona

Barcelona 2-0 Inter

Inter 3-1 Barcelona

Barcelona 1-0 Inter (agg. 2-3)

Barcelona 5-0 Real Madrid

Real Madrid 1-1 Barcelona

Barcelona 0-1 Real Madrid

Real Madrid 0-2 Barcelona

Barcelona 1-1 Real Madrid (Agg. 3-1)

Real Madrid 2-2 Barcelona

Barcelona 3-2 Real Madrid

Real Madrid 1-3 Barcelona

Real Madrid 1-2 Barcelona

Barcelona 2-2 Real Madrid (Agg. 4-3)

Barcelona 1-2 Real Madrid

Bayern Munich 2-2 Chelsea

Shperndaje në: