35 vjeçari i palodhshëm, sonte shënoi 5 golla (video)

Sulmuesi i Athletico Bilbaos, Aritz Aduriz ka kallxue edhe njiherë se mosha asht veç nji numër.

35 vjeçari arriti sot me mposhtë i vetëm ekipin e Genkut, mbasi shënoi 5 golla në fitoren prej 5:3 kundër Genkut në kuadër të Europa League.

Gollat e Aduriz erdhën në minutat ‘8, ’24 nga penalltia, ’44 prapë nga penalltia, ’74 dhe ’90 sërish nga penalltia.

https://youtu.be/nzU4-Xz6epw

Shperndaje në: