6 ekipet e para që janë kualifikue për në Botnorin 2018 (foto)

Kombëtarja e Belgjikës me fitoren ndaj Greqisë me rezultatin 1-2 si mysafire, ka sigurue direkt kualifikimin në “Rusi 2018”.

Para saj, përveç Rusisë që asht mikpritëse, kualifikimin e kishin sigurue edhe katër shtete të tjera. I pari ishte Brazili, i ndjekun nga Irani, Japonia dhe Meksika.