7 kerre në javë, futbollisti Sterling ka nga nji për çdo ditë (foto)

Raheem Sterling nuk po shkëlqen veç në fushën e lojës me Manchester Cityn, por edhe jashtë saj me kerret e tij super-luksoze, të cilat kushtojnë shumë.

Anësori sulmues anglez ashr kthyer në njanin nga pikat kyçe të ekipit të Pep Guardiolas, ku po përjeton formë mbresëlanëse.

Sterling ishte i shkëlqyem edhe nji herë kundër Barcelonës në mesjavë dhe për këtë paraqitje të mirë e ka shpërblye veten me nji kerr të ri super-luksoz.

Kjo mbasi, mbas fitores ndaj gjigantëve katalunas, Sterling asht pa në terrenet e trajnimit të Cityt me nji Bentley të ri të, i cili kap vlerën e 500,000 mijë funteve.

E Hanë

 Të Hanën i pëlqen me vozitë “Audi A6” me ngjyrë të zezë

E Martë 

Ditën e Martë, Sterling asht paraqitë me “Bentley’n” e ri që i kushton rreth 500 mijë funte

E Mërkurë

Kerri i dashun për ditën e Mërkurë asht nji “Audi” e tipit të ri me ngjyrë të bardhë

E Ejte 

 Nji “Smart Elektrik” asht i preferuemi i tij për ditën e Ejte

E Premte

 Dita e Premte karakterizohet me vozitjen e nji “Mercedes” SUV

E Shtunë

 “Audi Q7″ asht kerri që Sterling zgjedh për me vozitë ditën e Shtunë

E Diell 

 Nuk kishte qysh me mungue “Range Rover” në koleksionin e kerreve të tij