A e dini se Altin Lala fiton sa Ronaldo e Messi!

Mbas fushës së gjelbërt, Altin Lala po korrë suksese edhe në fushën e biznisit.

Përfitimet vjetore të Altin Lalës janë marramendëse edhe pse ish kapiteni i Kombëtares shqiptare asht pensionue nga futbollit në vitin 2012.

Në nji shkrim të gazetës gjermane, “Die Welt”, asht ba publike shifra që përfiton ish kapiteni i Hannoverit me biznisin “Rossmann&Lala”.

Simbas “Die Welt” fitimet e shqiptarit janë të mëdha, dhe së fundi, biznisi që ai ka me Dirk Rosmann, ka rezultue me të ardhuna rekord, që shkojnë në vlerën e 17 milionë eurove.

Këtë shifër, si futbollistë e përfitojnë Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo.

Ndryshe, Rossmann asht njani ndër rrjetet ma të mëdha të marketeve në Gjermani./Sportali