AC Milan vendos për De Sciglio

AC Milan ka largue nga lista e lojtarëve që ka me i nxjerr në shitje, mbrojtësin e njohun, Mattia De Sciglio.

Kuqezijtë kanë pasë shumë oferta për mesfushorin Italian, por janë bindë që mos me shitë në këtë merkato vere. Napoli asht ekipi që ka shfaqë interesim për De Sciglio, por asht refuzue.

Adriano Galiani ka hedhë gjithçka poshtë, sepse ai nuk asht në shitje. Galliani ka kontaktue tashma me De Sciglio, ku besohet se i ka thanë se asht shumë i randësishëm për sezonin e ri dhe se nuk duen me shitë.

Shperndaje në: