Aksident i tmerrshem në SHBA

Pjesëmarrja në garat automobilisitike mbart gjithnji rrezik të madh mbi vete. Këtë e provoi edhe Sidnei Frigo fundjavën e kalueme, në kampionatin NHRA në Teksas.

Piloti u ba protagonist i nji aksidenti te rande kur kerri i tij doli prej piste dhe u përplas me muret mbrojtëse, për me ba ma vone  disa rrotullime në ajër e tue u perplase per toke.

Ndihma në drejtim të Frigos ishte e menjihershme, me pilotin që u dërgue në spital. Për fatin e mirë të tij, aksidenti nuk pati pasoja të randa dhe Frigo e kaloi atë me vetëm nji frakturë në krah.

Shperndaje në: