Arsenal nuk ndalet, kërkon edhe yllin e Dortmund

Ekipi i Arsenal’it raportohet se ka ba ofertë tjetër drejt yllit të Borussia Dortmund, Henrikh Mkhitaryan.

The Sun, ka raportue se gjiganti anglez ka ofrue rreth 20 milionë paunds drejt tij dhe asht shumë afër kompletimit të transferit.

Përpos Arsenalit, për shërbimet e tij janë të interesueme edhe ekipe të tjera nga Europa.