Atletico – Real, qe rezultatet e pesë ndeshjeve të fundit

Dueli i radhës luhet në Milano, ndërkohë që sfidat e fundit direkte flasin në favor të Atleticos.

Real Madrid dhe Atletico Madrid kanë me u ritakue në finalen e madhe të këtij sezoni në Ligën e Kampionëve, tue përsëritë finalen e dy viteve ma parë, kur Reali fitoi “La Deciman” me Ancelottin.

Në pesë përballjet e fundit mes këtyne dy skuadrave, Atletico ka arritë dy fitore, Reali nji fitore, ndërkohë që dy ndeshje kanë përfundue barazim.

Qe 5 sfidat e fundit Real-Atletico:

Real Madrid 0-1 Atlético

Atlético 1-1 Real Madrid

Real Madrid 1-0 Atlético

Atlético 0-0 Real Madrid

Atlético 4-0 Real Madrid

Shperndaje në: