Austria mposhti Shqipnine 2 me 1

albania

Austria nuk e la Shqipnine me fitue ne Vjene.

Ndeshja perfundoi 2 me 1 ne favor te Austrise.

Kjo ishte nji loje miqesore mes Shqipnise dhe Austrise e cila u zhvillue ne terrenin e kesaj te fundit.

—————————-

Ne pjesen e dyte, Shqipnia ka shenue ne porten e Austrisë.

Gollen për Shqipninë e dha Lenjani ne minuten e 47.

Austria avancon me 2 golla kundër Shqipnisë

Asht mbyll më rezultatin zhgënjyes 2-0 pjesa e parë e miqësores Austri-Shqipni.

 


Marc Janko Goal 1-0 Austria vs Albania by gentaa


Martin Harnik Goal 2-0 Austria vs Albania by gentaa

 

Shperndaje në: