Barcelona befason me interesimin për këtë lojtar

barcelonaa

Juan Mata pritet me u largue nga Manchester Untuied gjatë verës, teksa Barcelona doket destinacioni i ardhshëm i mesfushorit spanjoll.

Lajmin e ka konfirmue Mundo Deportivo, gazetë e cila shkruen se, Mata ka me u largue gjithsesi nga Manchester United mbas ardhjes së Jose Mourinh’s.

Arsyeja e kësaj asht se, mardhaniet ndërmjet tyne janë zbehë që nga koha e lojtarit dhe trajnerit te Chelsea.