Barcelona-Coutinho, vjen ky lajm i madh

Barcelona dhe Liverpool kanë arritë marrëveshjen për Philippe Coutinhon, shkrejnë mediat spanjolle.

Negociatat e stërzgjatuna mes Barcelonës dhe Liverpoolit për Philippe Coutinhon, thuhet se janë finalizue.

Simbas informacioneve të fundit nga Spanja, ekipi anglez e ka pranue ofertën e Barcelonës për brazilianin.

Transferimi ka me u kompletue në total për 148 milionë funta.