Barcelona luen në stadiumin që s’ka fitue qe 10 vjet. Qe për çka bahet fjalë

Barcelona asht ekipi që në kampionatin spanjoll nuk mposhtet lehtë. Por, ka diçka të çuditshme që i ndal katalanasit, dhe ai asht stadiumi “Anoeta” të Real Sociedadit.

Barcelona ka afërsisht 10 vjet që nuk ftion në këtë stadium.

Fitorja e fundit ka qenë ajo e datës 5 Maj i vitit 2007.

Këtë fundjavë, ekipi i Luis Enrique ka me luejt me Real Sociadadin dhe ka me provue që me heq ‘mallkimin’ e stadiumit “Anoeta”.

Shperndaje në: