Barcelona me probleme të mëdha në sezonin e ri në La Liga

Barcelona ka probleme me futbollistë të lëndueme, nji situatë që e gëzon rivalin e madh nga La Liga, Real Madrid.
Kjo për shkak se, ekipi i trajnerit Luis Enrique ka nji numër të futbollistëve të lëndueme përfshi portierin Ter Stegen, mbrojtësit Jeremy Mathieu e Javier Mascherano dhe mesfushorin Andres Iniesta.

E përditshmja sportive katalane “Mundo Deportivo” shkruen se, Barcelona ka problem të madh.