Bayern Munchen mendon qysh tash për trajnerin e mbas 3 vjetëve

Bayerni nuk kërkon t’ia len asgja rastësisë që mund të ofrojë e ardhmja.

Bavarezët janë në kërkim të zavendësuesit të Ancelotti edhe pse aventura e tij sapo ka nisë në këtë sezon.

I përzgjedhuni i bavareze simbas “Sundey Express” doket se asht Jurgen Klopp, ish-trajneri i Dortmundit, i cili aktualisht punon te Liverpool.

Kontrata e Ancelottit përfundon mbas 3 vjete dhe me siguri që misioni i tij te Bayern ka me u mbyllë me kaq.

Kujtojmë që Klopp ka qenë nji alternativë edhe para se të mbërrinte Guardiola, por në atë kohë u preferue ma shumë spanjolli.

Shperndaje në: