Befasi, Barcelona afër këtij lojtari

Ka nis puna e Barcelonës rreth transferimit të Ousmane Dembélé, talentit te skuadrës franceze Rennes, i cili tash e sa kohë asht tu u monitorue nga blaugranët. Për këtë arsye zyrtari i lartë i Barçes, Roberto Fernandez ka me udhëtue javën e ardhshme në këtë qytet francez për me u takue me lojtarin, agjentin e tij dhe me vet klubin Rennes.

Dembélé kushton 30-40 milionë euro, dhe nëse Barcelona ofron ma pak, atëherë nuk ka me pas marrëveshje.