Bolt nuk ndalet, shkruen historinë në Lojnat Olimpike

Usain Bolt ka fitue medaljen e artë në vrapimin deri në 200 metra.
Mbas triumfit në vrapimin deri në 100 metra, Usain Bolt ka arritë me fitue medaljen e artë edhe në vrapimin deri në 200 metra në Lojnat Olimpike ‘Rio 2016’

Atleti nga Jamaica, arriti me përfundue garën për 19.78 sekonda, tue lanë mbas kanadezin, Andre De Grasse

Me këtë medalje, Bolt ka shkrue historinë tue u ba atleti i parë që arrinë 3 medalje të arta të njimbasnjishme në tri Olimpiada, mbas asaj të Londrës dhe Pekinit.

 

2-bolt

 

3-bolt

Shperndaje në: