Brazil, mbytet me shkelma tifozi në mes të ndeshjes (KUJDES! Pamje t’randa)

Në ndeshjen e randësishme për titull që i kishte përballë ekipet braziliane të CSA dhe CRB, në kampionatin Alagoano, u përjetue nji nga skenat ma të tmerrshme që janë pa ndonjëhirë në nji fushë futbolli.

Tifozët e të dyja ekipeve u futën në fushë mbas përfundimit të ndeshjes dhe nisën nji sherr masiv që përfundoi në tragjedi.

Fatkeqësisht, spektatorët dhe teleshikuesit u banë dëshmitarë të nji rrahjeje brutale deri në vdekje të nji tifozi.

Shperndaje në: