Bunjaki vjen me ndryshime, ky pritet me qenë formacioni ndaj Ukrainës!

Albert Bunjaki ka me ba disa ndryshime në formacionin e Kosovës për ndeshjen me Ukrainën.

Debakli i pësuem nga Kroacia (0:6) e ka shtue Albert Bunjakin me ba disa ndryshime në formacion për ndeshjen ndaj Ukrainës.

Kështu, Bunjaki ka me i ba tri ndryshime në formacion. Amir Rrahmani, Herolind Shala dhe Albert Bunjaku pritet me zavendësue Avni Pepën, Bernard Berishën dhe Bersant Celinën.

Ndeshja mes Ukrainës dhe Kosovës ka me u lue sonte nga ora 18:00 në kuadër të eliminatoreve për Botnorin ‘Rusia 2018’.

Formacioni i Kosovës (4-5-1)

Portier: Samir Ujkani

Mbrojtës: Fanol Perdedaj, Amir Rrahmani, Alban Pnishi, Leart Paqara

Mesfushorë: Herolind Shala, Herkuan Kryeziu, Milot Rashica, Valon Berisha, Arbër Zeneli

Sulmues: Albert Bunjaku