Capello ‘befason”: Qe kush e meriton Topin e Artë

Trajneri i njohun italian, Fabio Capello ka thanë se portieri i kombëtares italiane, Gigi Buffon e meriton Topin e Artë për karrierën e tij fantastike.

Buffon ka me ba paraqitjen e tij të 167 në karrierë me kombëtaren italiane dhe ka njoftue tashma se ka me u pensionue mbas Botnorit 2018.

“Buffon asht portieri ma i mirë në histori të futbollit, ai padyshim meriton Topin e Artë për këtë karrierë fantastike”, tha Capello.

buffon

Shperndaje në: