Champions League: Këto janë ekipet që u kualifikuen për në fazën tjetër

Mbas tetë ndeshjeve të mbramshme, veç dy ekipe kanë sigurue kalimin në fazën tjetër, Barcelona dhe Manchester City.

Barcelona kualifikohet si lidere e Grupit C me 12 pikë, ndërsa City nga po i njajti grup me 8 pikë.

Kujtojmë se, ma herët fazën e Grupeve e kanë kalue edhe 10 ekipe tjera, Dortmund, Arsenal, PSG, Atletico Madrid, Bayern Munich, Real Madrid, Juventus, Leicester, Monaco dhe Leverkusen, ndërsa në xhiron e fundit kanë me u mësue edhe katër ekipet e fundit.

Shperndaje në: