Chapecoense-Barcelona, ka diçka speciale për këtë ndeshje (foto)

Barcelona dhe Chapecoense kane me u takue në miqësore më 7 Gusht në ‘Camp Nou’.

Ekipi brazilian që vitin e kaluem humbi pothuejse krejt lojtarët mbas rrximit të aeroplanit, ka me qenë mysafire e Barcelonës për trofeun ‘Gamper’.

Për ndeshjen me Barcelonën, Chapecoense ka pregaditë fanella speciale me 70 yje të vegjël, dedikue stafit të ekipit që mbetën të vdekun nga rrximi i aeroplanit.

ds-s-sd isdsdsdk sksksk