Çka shkruejtën mediat kroate mbas fitores kundër Kosovës

Mediat kroate shkruejnë për fitoren e Kroacisë kundër Kosovës dhe het trikun e Mario Mandzukic.

Mediat kroate janë të lumtun mbas fitores së Kombëtares së tyne me rezultat të thellë prej 6:0 kundër Kosovës.

Ato po ashtu lavdojnë sulmuesin Mario Mandzukic, ndërsa ndjehen të marruem nga tifozët, të cilët knuen bashkë me ‘dardanët ‘vraje serbin’.

Index.hr: Kroacia deklason Kosovën 6:0, Mandzukic het trik, tifozët na marruen

Vecernji.hr: Ju tutëm Kosovës, por Mandzukic i mposhti ata

Shperndaje në: