Çka shkruejtën UEFA, BBC dhe mediat serbe për Shqipninë?

Faqja zyrtare e UEFA e ka uruar Shqipnine per fitoren, tue i urue Federates Shqiptare te Futbollit me shkronja te medha URIME.

BBC: Shqipnia fitoi ndaj Rumanise mbas 68 vjetesh.

Titujt e disa mediave serbe:

Shqiptarët munden me kalue në rrethin tjetër, rumunët kthehen në shpi! (BLIC)

Shqipnia mposht Rumaninë, pret matematikën (VECERNJI NOVOSTI)

Shqipnia e ban sefte, “matematika” i çon në 1/8 e finales (B92)

Rumunët kthehen në shpi, Sadiku i jep Shqipnisë fitore historike në Europian (KURIR)

Shperndaje në: