Çka shkruen faqja e FIFA’s për Kombëtaren e Kosovës

Faqja zyrtare e FIFA’s i ka kushtue nji shkrim Kombetares se Kosoves, tue e konsiderue nji befasi te mire ekipin e Albert Bunjakit.

FIFA e ka titullue shkrimin “Kosova kërkon vazhdimin e rritjes”, ku ka permend se ky komb (Kosova v.j.) ka shenue rritje te menjihershme ne futboll vetem mbas dy ndeshjeve zyrtare.

“Deri tash Kosova ka vetem dy ndeshje zyrtare, ate ndaj Ishujve Farore te fituem 2-0 dhe lojen e pare kunder Finlandes ne kuader te kualifikimeve per Botnorin 2018, ku arriti me barazue si mysafir 1-1”, shkruen FIFA.com, transmeton Rrokum.TV.

Shkrimi fillon me shprehjen “Futbolli nuk asht vetem nji loje’, tue ju referue sukseseve te ekipeve te ndryshme, te cilet me vullnet dhe me pasion kane arrite me i permbushe ato suksese, e ku perfshihet edhe Kosova./Rrokum.TV

Shperndaje në: