Çka thotë presidenti i FIFA’s për Beckenbauer!

Presidenti i FIFA’s, Gianni Infantino ka folë për herë të parë për akuzat ndaj legjendës së Gjermanisë, Franz Beckenbauer i cili dyshohet me qenë i përfshimë në afera kurruptive.

Në nji deklaratë për mediat, Infantino lëshoi nji deklaratë kërcënuese ku theksoi se nëse Beckenbauer shpallet fajtor, atëherë ka me pasë sanksione të ashpra ndaj tij.

“Unë nuk mund të komentoj hetimet paraprake, por sigurisht që nuk asht nji situatë e mirë. Shpresoj që drejtësia të sqarojë gjithçka dhe në të kqyrim përpara. Nëse dikush ka ba gjana të gabueme, sigurisht që duhet me pasë sanksione të ashpra.”

Shperndaje në: