Çka thotë Robben për Guardiola’n dhe Ancelotti’n

Arjen Robben refuzon me ba krahasime mes Pep Guradiolas dhe Carlo Ancelotit. Sulmuesi i Bayern Munchen në nji intervistë të dhanë ka deklarue se asht ende shumë herët për me ba nji përcaktim se cili mes  Guardiolas dhe Ancelotit asht ma i miri:

“Nuk mundem me dhanë nji përgjigje se cili prej tyne asht ma i mirë, mbasi me Ancelotin nuk kemi zhvillue shumë seanca stërvitore. Asht veç fillimi dhe puna e tij ka me u pa në ditët në vazhdim. Sidoqoftë, unë besoj shumë te ai, mbasi asht nji trajner i jashtzakonshëm, i cili di se qysh fitohen titujt.”