Dalin statistikat e para të Europianit. Kêshtu renditet Shqipnia!

Kur Europiani po shkon drejt fazëz finale, po fillojnë me dalë statistikat e para për tana ekipet.

Simbas nji përllogaritje të publikueme për ekipet që kanë shënue ma shumë golla rezulton se Franca mbas fitores 5-2 ndaj Islandës ekipi që ka shënue ma shumë deri tash.

Franca ndiqet nga Uellsi, mandej Belgjika, Islanda dhe Gjermania.

Kurse, Shqipnia asht në pjesën e fundit të tabelës me vetëm nji goll, aq sa kanë edhe Austria dhe Suedia, ndërsa mabpak ka veç Ukraina, që në fakt nuk ka shënue asnji goll.

Shperndaje në: