Dardan Berisha shokon tifozët e Prishtinës

Basketbollsti i njohun i Sigal Prishtines ka deklarue nepermjet nji statusi ne Facebook se po largohet nga ekipi.

Arsyet kryesore jane se simbas tij, ka fitue gjithcka me Prishtinen.

Statusi i Berishes ne Facebook:

Të nderuar Plisa dhe KB Prishtina, Nëpërmjet këtij statusi dëshiroj të ju njoftoj se gjatë sezonit në vijim nuk do të jem pjesë e KB SIGAL Prishtina. Arsyejet janë të thjeshta: fitova gjithcka cka kisha për të fituar dhe realizuam edhe një ëndërr, debutimin në FIBA Europe Cup”.

Tani erdhi koha për një sfidë të re në jetën time sportive!Falenderoj kryesinë e KB SIGAL Prishtina për mirëkuptimin si dhe tifozët për mbështetjen, duke iu dëshiruar sukses në edicionin e radhës! SHIHEMI …!Forza Prishtinë!Forza Plisat”,

Shperndaje në: