De Biasi publikon listën e Shqipnisë

Shpallet lista e futbollistëve nga ana e trajnerit De Biasi për 2 takimet e radhës të Shqipnisë, miqësoren me Marokun dhe ndeshjen e parë të kualifikueseve ndaj Maqedonisë.

Portierë: Etrit Berisha, Thomas Strakosha, Alban Hoxha.

Mbrojtës: Mërgim Mavraj, Berat Gjimshiti, Naser Aliji, Frederik Veseli, Ansi Agolli, Andi Lila, Elseid Hysaj.

Mesfushorë: Ledian Memushaj, Odise Roshi, Ermir Lenjani, Ergys Kaçe, Taulant Xhaka, Amir Abrashi, Burim Kukeli, Jahmir Hyka.

Sulmues: Armando Sadiku, Bekim Balaj, Sokol Cikalleshi, Shkëlzen Gashi, Rei Manaj.