De Biasi publikon listën, qe kush mungon!

Trajneri i kombëtares Gianni de Biasi ka prezentu sot listën e lojtarëve, që do marrin pjesë në fazën përgaditore përpara Europianit n’Austri, teksa lista zyrtare do dorëzohet në 31 Maj.

De Biasi ka theksu se 4 prej tyne nuk do të munden me udhëtue në Francë mbas frazës përgaditore.

Hamdi Salihi dhe Alban Meha dhe Rey Manaj janë tri mungesat e mëdha.

Portierë: Berisha, Hoxha, Shehi.

Mbrojtës: Ajeti, Aliji, Gjimishiti, Mavraj, Cana, Agolli, Rrahmani, Hysaj dhe Veseli.

Mesfushorë: Memushaj, Kaçe, Lila, Basha, Xhaka, Roshi, Kukeli, Lenjani, Shala, Abrashi.

Sulmues: Bala, Cikalleshi, Sadiku, Rashica dhe Gashi.

 

lojaaaa

Shperndaje në: