Déjà vu në Copa America, zhgënjim për Messin!

Kili asht kampion ne Copa America tue mbrojte me sukses kete titull qe e kishte nga edicioni i kaluem i kesaj gare.

Sikurse ne edicionin e kaluem, ne finale Kili ka mposhte Argjentinen, po ashtu ne penallti, tue u ba ne nji fare menyre si nji finale e perseritun me skenar te njajte, transmeton Rrokum.TV.

Ndeshja ka perfundue pa golla 0-0, ndersa fituesi asht percaktue nga egzekutimi i penalltive. Leo Messi dhe Biglia kane humbe penalltite per Argjentinen, ndersa per Kilin veç Arturo Vidal.

Shperndaje në: