Denimi i Messit: Reagon Barcelona!

Barcelona ka shprehë mbështetjen e plotë për sulmuesin Lionel Messi dhe babën e tij, Jorge, mbas shpalljes së tyne fajtorë në gjykim për evazion fiskal.

Barcelona ka publikue komunikatë zyrtare në lidhje me vendimin.

“Barcelona shpreh mbështetjen e plotë ndaj Leo Messi dhe babes të tij, në lidhje me dënimin për evazion fiskal.

Barcelona konsideron se Messi nuk ka asnji përgjegjësi penale në lidhje me rastin andaj na kemi me vazhdue me i qëndrue afër atij dhe familjes në mbrojtje të interesave legjitime”.

Shperndaje në: