Ditë historike për FC Prishtinën

FC Prishtina sonte ka me pasë natën m\ të madhe në histori të saj, mbasi ka me nis udhëtimin në garat europiane

Ekipi ma i madh kosovar, FC Prishtina, sonte ka me u takue me kampionin e Suedisë, Norrkoping, në kuadër të kualifikimeve për Europa League.

Ekipet e basteve e favorizojnë dukshëm ekipin suedez.

Ndeshja ndërmjet Norrkoping dhe FC Prishtinës zhvillohet n’orën 20:00.

Shperndaje në: