‘Drag Race’ mbahet në Prishtinë

Qytetarë të shumtë janë mbledhë për me përcjellë nga afër garën e automobilizmit “Drag Race”, në të cilën po marrin pjesë rreth 90 garues jo veç nga Kosova, por edhe nga Shqipnia, Maqedonia, Kroacia dhe nga diaspora.Kjo garë po mbahet në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, transmeton KosovaPress.

Gjatë ditës së djeshme ekipi profesionist nga Kroacia ka ba klasifikimin e kerreve nëpër klasa, ndërsa, garuesit sot e kanë rastin me kallxue tanë atë që munden me ofrue ata dhe kerret e tyne.

Shperndaje në: