Drita mbetet në Superligë

Drita e ka sigurue qendrimin në Superligë, mbas fitores me penallti ndaj Flamurtarit 4:2, mbasi që 120 minutat e lojës shtesë u mbyllën me barazim 1:1.

Drita arriti me pshtue nga ranie prej Superliges, tue u ndihmue edhe nga fati, mbasi qe barazoi ne minutat e fundit dhe fitoi vetem mbas gjuejteve te penalltive, transmeton Rrokum.TV

Ne penallti gjilanasait fituen me 4-2.