Dy arsyet pse Mbappe zgjodhi PSG’n para Real Madrid’it

Sulmuesi francez, Kylian Mbappe, tashma ka vendosë, ai ka me u transferue te ekipi i madh francez, PSG.

Simbas “El Bernabeu”, francezi kishte dy arsye kryesore pse zgjodhi ekipin francez para kalimit në Real Madrid.

Arsyeja e parë ishte çashtje marketingu me Nike, mbasi Real Madrid ka sponsor Adidas’in.

Ndërsa, arsye e dytë ishte se, Mbappe nuk e dinte rolin e tij në ekip dhe nuk kishte nji vend të sigurt në formacionin e parë.