E kërkoi Barcelona, por e transferon Guardiola

Marquinhos ka me u transferue në Manchester City. Qendër-mbrojtësi brazilian i Paris Saint-Germain ka nji vit që po kërkohet nga gjiganti katalunas Barcelona, por ai pritet me ju bashkue ekipit të drejtuem nga ish trajneri i Barcelona’s.

Vlera e 22-vjeçarit simbas website transfermarkt.de kap shifrat prej 30 milionë euro.

Vlen me u cekë se ish-mborjtësi i ekipit italian të Romës kërkohet edhe nga Manchester United dhe Chelsea.