E madhe kjo çka po kërkojnë tifozët e Arsenalit për Xhakën

Tifozët e Arsenalit kanë mbetë të habitun nga cilësitë e mesfushorit nga Prishtina, Granit Xhaka.

Ata tashma kanë fillue të bajnë kërkesa, që Granit Xhaka të bahet kapiten i ekipit.

Ata po e krahasojnë Xhakën me ish mesfushorin e tyre, Patrick Vieira.

Kujtojmë se, mbrenda tre ditësh Graniti ka realizue dy supergolla, nji në Premier League dhe mbramë në Kupën e Ligës.

zxhaka

Shperndaje në: