E pabesueshme kjo që ka ba Ronaldo gjatë lojës. Kallxon heroi i Portugalisë, Eder!

Eder ka ba të ditun se Cristiano Roanldo i ka thanë se ai ka me shënue gollin e historisë të Portugalisë.

Në pamundësi për me qenë në fushë, për shkak të lëndimit që pësoi në minutat e para të ndeshjes, Cristiano Roanldo ishte nji lider i vërtetë edhe nga banka rezervë – tue motivue lojtarët në mënyra të ndryshme.

“Cristiano më tha se ka me dhanë gollin e fitores. Ai më dha fuqi dhe më motivoi me fjalë”, tha Eder.

“Kemi punue shumë për këtë trofe, nga fillimi i Euros e deri sot. Populli portugez e ka meritue këtë”, tha ndër të tjera Eder.

Shperndaje në: