E pabesueshme, Mbappe ka me i kushtue PSG’s ma shtrejt se Neymari!

Goditja numer 2 quhet Kylian Mbappe.

Prape nga PSG…

Dhe, simbas raportimeve nga Franca, Mbappe ka me i kushtue PSG’s ma shtrejt se Neymar, i cili u ble per 222 milione.

Ne fakt, Mbappe pritet me kushtue 190 milione, po tue perfshi bonuset tjera, shifra pritet me kalue 222 milionshin.