Edhe nji yll i mungon Kroacisë përballë Kosovës

Kosova ka marrë edhe nji lajm të mirë para ndeshjes me Kroacinë.

Ylli i këtij ekipi, Ivan Raktici ka me mungue në ndeshjen e së Ejtes.

Lajmi u konfirmue nga Federata Kroate, e cila zbuloi se Domagoj Antolic ka me zavendësue yllin e Barcelonës.

Kjo asht mungesa e tretë e Kroacisë, mbas Modric dhe Lovren.