Ekipi i Los Angeles Lakers ban nji gjest fantastik

Pëkundër ranies në formë sezoneve të fundit, Los Angeles Lakers padyshim se asht njana nga ekipet ma të suksesshme të NBA.

krejt e njohim si ekipin ku ka luejt legjenda e basketbollit amerikan dhe botnor, Kobe Bryant i cili konsiderohet si pasuesi ma i përafërt i Michael Jordan.

Sidoqoftë, nji gazetar amerikan së fundi ka publikue në rrjetin social Twitter nji postim ku ka zbulue diçka interesante.

Gjatë nji udhëtimi me aeroplan, ekipi i Lakers asht dasht me emergjencë të ateronte në qytetin e Carroll të Iwoas. Dhe 60 vite ma vonë pikërisht ky ekip, ndërtoi nji sallë basketbolli në këtë shtet.

Vërtetë gjest fantastik nga LA Lakers.

Shperndaje në: