Ekipi që ofron 30 milionë, e merrë super-mbrojtësin 21 vjeçar

Afati i ardhshëm kalimtar ka me u karakterizue me luftë të madhe të ekipeve të pasuna europiane për mbrojtësin e Benfica, Victor Lindelof.

Për momentin, favoriti i parë mbetet Manchester United, por ende anglezët nuk i kanë ofrue 30 milionë euro për lojtarin, derisa kanë nisë me qenë skeptikë mediat britanike dhe europiane se klubi ma i madh anglez mundet me transferue Arsye mundet me qenë moskualfikimi në Ligën e Kampionëve, që e kthenë nji hap mbrapa.

Por, në garë janë edhe ekipet e mëdha si: Barcelona, Real Madrid, Juventus dhe Bayern Munchen, të gjitha këto ekipe të mëdha që luejnë në ngjarjen kryesore europiane, Champions League.